Fabricant d'éclairage LED extérieur - Fournisseur chinois d'éclairage LED extérieur - Fournisseur B2B mondial
Applique d'extérieur 12W Cylindre RGBW
Modèle : JXL-BD108-YK12W-24G
Flux lumineux : 1000LM
Puce LED : SMD 2835 (haute efficacité)
Puissance : 12W
Tension d'entrée : AC 100-277V
Température de couleur : RGBW/5CCT
Classé IP : IP65
Angle du faisceau : 65°
Matériaux de la carrosserie : Aluminium
Taille : 200X108X170MM
Température de fonctionnement : -20°C - +60°C
Garantie : 3 ans
Certificat : ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65
12W 1000LM RGBW Outdoor Wall Lights, 8 Inch 100-277V RGB+CW Color Changing Outside Wall Sconce with RF Remote Controller, IP65 Modern Exterior LED Porch Lights.
Caractéristiques du produit :
- Cylinder design down wall light, 8″ 12W, AC100-277V.
- RGBW color changing by remote controller to meet your different light requirements.
- Advanced sensitive design, auto turn on at night and turn off at day.
- Die-cast aluminum & tempered glass cover to withstand outdoor bad conditions.
- Classe de protection IP65, convient aux emplacements humides
- Anti-rust & anti-corrosion, suitable for outdoor use.
![]()
Product Specification:
| Nom du produit | RGBW Cylinder Down Wall Lights 12W |
| Modèle | JXL-BD108-YK12W-24G |
| Flux lumineux | 1000LM |
| Puce LED | SMD 2835 (haute efficacité) |
| Puissance | 12W |
| Tension d'entrée | AC 100-277V |
| Température de couleur | RGBW/5CCT |
| Classé IP | IP65 |
| Angle du faisceau | 65° |
| Matériaux de la carrosserie | Aluminium |
| Taille | 200X108X170MM |
| Température de fonctionnement | -20℃ - +60℃ |
| Garantie | 3 ans |
| Certificat | ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65 |
| Applications | Outdoor/Indoor |
Détails du produit :
12W 8″ Cylinder RGBW Outdoor Wall Light









Product description about this Cylinder up down outdoor wall light
【RGBW Color Changing / 5CCT】 Many different colors lights to choose, flexible to meet your specific lighting needs. The color remains at the previous setting when second enable it.We also offer 5cct for choice.
【RF Remote Controller】 Different color changes, brightness, flash and strobe can be realized by RF remote control. Fade mode and smooth mode, the light color of each mode changes randomly
【Durable and High Quality】Thick aluminum body and strong glass design withstand rainy and snowy weather; IP65 waterproof design which greatly improves the stability of outdoor lighting and long-term use, corrosion resistance and heat dissipation.
【Stable & Easy Installation】Fast and convenient installation
【Wide application Recommended】 as indoor and outdoor usage, including Exterior wall lighting of houses and villas, garden lighting. Party, dance, barbecue,lighting, etc








