Fabricant d'éclairage LED extérieur - Fournisseur chinois d'éclairage LED extérieur - Fournisseur B2B mondial
Luminaires muraux 12” Ripple Crystal 5CCT
Modèle : JXL-BD12-BG12W-5CCT
Flux lumineux : 420LM
Puissance : 12W
Light Sockets: E26/E27
Tension d'entrée : AC 120V/230V
Température de couleur : 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K, Tunable
Classé IP : IP65
Angle du faisceau : Astigmatism
Matériaux de la carrosserie : Metal+Glass
Taille : L310*W110*H72.5mm
Température de fonctionnement : -20°C - +60°C
Garantie : 3 ans
Certificat : ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65
Unique Crystal Bubble Glass wall fixture adopts crystal glass technology, which simulates beer bubbles frozen in ice when the wall lamp is turned on, perfectly disperses the light from the integrated LED bulb, bringing you a unique visual experience.
- Modern design, with elegent appearance
- Color temp: 5CCT Tunable, 2700K/3000K/3500K /4000K/5000K in one fixture.
- Certifié ETL : une qualité fiable et un fonctionnement sûr.
- Indice IP : IP65, convient aux endroits humides.
- Material : Aluminum + Steel + Crystal Bubble Glass.
![]()
Spécification du produit :
| Nom du produit | 12 Inch Crystal 5CCT Wall Lights |
| Modèle | JXL-BD12WM-BG12W-5CCT |
| Flux lumineux | 420LM |
| Puissance | 12W |
| Efficiency | 35LM/W |
| Tension d'entrée | AC100-277V, 50/60Hz |
| Température de couleur | 5CCT Tunable:27K/30K/35K/40K/ 50K |
| Classé IP | IP65 |
| Angle du faisceau | 180° |
| Matériaux de la carrosserie | Aluminum + Steel + Crystal Bubble Glass |
| Taille | 310*127*93mm |
| Température de fonctionnement | -4F to 104F |
| Garantie | 3 ans |
| Certificat | ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65 |
| Applications | front doorway, entryway, garage, driveway, roadway, sidewalk, foyer, porch, balcony, patio, yard, building wall, etc, etc |
Détails du produit :
12 Inch 5CCT Tunable Five-sided Crystal LED Wall Lights








Perfect for garage, porch, patio, or walkways
Caractéristiques et avantages
Appearance: Fashionable & high quality & elegent design, with unique appearance, easier for marketing.
Paint: Anti resistant and anti-corosion power , the fixture color keep the same after many years using.
Easy Installation: The standard mounting bracket is compatible with standard 4 inch junction boxes (not included), the light can be accurately mounted into position thanks to the metal sheet on the backplate of the light body.
Applications: Ideal for Outdoor-Decorating your garden, corridor, patio, balcony, villa, walkway, pillars.
WHY CHOOSE INTEGRATED LED LIGHT FIXTURES?
Compared with traditional light fixtures with bulbs installed, the more long-lasting integrated LED light possesses better waterproof & sealing performance for outdoor rain & snow. Not only avoids the trouble of frequent replacement of bulbs in high places but also solves the problem of different light color caused by changing bulbs.








