Fabricant d'éclairage LED extérieur - Fournisseur chinois d'éclairage LED extérieur - Fournisseur B2B mondial
12” Inch 5CCT Outdoor Wall Light
Modèle : JXL-BD12-WM15W-5CCT
Flux lumineux : 1200LM
Puce LED : SMD 2835 (haute efficacité)
Puissance : 15W
Tension d'entrée : AC 100-277V
Température de couleur : 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 5000K Commutable
Classé IP : IP65
Angle du faisceau : 180°
Matériaux de la carrosserie : Aluminium
Taille : 126 x 310 x 88MM
Température de fonctionnement : -20°C - +60°C
Garantie : 3 ans
Certificat : ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65
12″ Outdoor Wall Light, 5CCT Switchable, 100-277V, 15 Watt, 1200LM, ETL Listed IP65 Waterproof, Color Temperature Switchable Modern Outside Porch Lights.
- Modern & stylish outdoor wall light, 12″, 15W, AC100-277V.
- 5CCT tunable,2700K/3000K/3500K/4000K/5000K,easy to keep inventory.
- Double layer Japan imported high quality PC cover, anti-impact.
- IP65 Rating grade, suitable for wet locations.
- Anti-UV & anti-oxidant, easy to install.
![]()
Spécification du produit :
| Nom du produit | 5CCT Outdoor Wall Light 12-Inch |
| Modèle | JXL-BD12-WM15W-5CCT |
| Flux lumineux | 1200LM |
| Puce LED | SMD 2835 (haute efficacité) |
| Puissance | 15W |
| Tension d'entrée | AC 100-277V |
| Température de couleur | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 5000K Commutable |
| Classé IP | IP65 |
| Angle du faisceau | 180° |
| Matériaux de la carrosserie | Aluminium |
| Taille | 126 x 310 x 88MM |
| Température de fonctionnement | -20℃ - +60℃ |
| Garantie | 3 ans |
| Certificat | ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65 |
| Applications | front doorway, entryway, garage, driveway, roadway, sidewalk, foyer, porch, balcony, patio, yard, building wall, etc, etc |
Détails du produit :
12-Inch 5CCT Outdoor Wall Light 15W








Product description about this 5cct wall light
5CCT Switchable – 2700K 3000K 3500K 4000K 5000K in one light fixture, easy to keep inventory.
Wonderful Outdoor Light Fixture – IP65 rated for protection against general weather conditions. Light up your indoor/ outdoor spaces with a modern wall sconce.
High Quality Design – Made of premium aluminum, modern black painted, this porch lights exquisite workmanship with great rust resistant. ETL listed waterproof exterior light fixture ensures its high quality and safe operation.
Product Dimension – Light fixture dimension 126 x 310 x 88MM Easy to install, the outdoor wall lights has all mounting hardware for quick and easy installation.
Illumination & Decoration – This modern outside lights for house will brighten your porch, patio, balcony, front door, entryway or corridor.








