Fabricante de iluminación LED para exteriores - Proveedor de iluminación LED para exteriores en China - Proveedor B2B global
12W Cylinder RGBW Outdoor Wall Light
Modelo: JXL-BD108-YK12W-24G
Flujo luminoso: 1000LM
LED Chip: SMD 2835 (High Efficiency)
Potencia: 12W
Tensión de entrada: AC 100-277V
Temperatura de color: RGBW/5CCT
IP Rated: IP65
Ángulo del haz: 65°
Body Materials: Aluminium
Tamaño: 200X108X170MM
Operating Temperature: -20°C – +60°C
Garantía: 3 años
Certificate: ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65
12W 1000LM RGBW Outdoor Wall Lights, 8 Inch 100-277V RGB+CW Color Changing Outside Wall Sconce with RF Remote Controller, IP65 Modern Exterior LED Porch Lights.
Características del producto:
- Cylinder design down wall light, 8″ 12W, AC100-277V.
- RGBW color changing by remote controller to meet your different light requirements.
- Advanced sensitive design, auto turn on at night and turn off at day.
- Die-cast aluminum & tempered glass cover to withstand outdoor bad conditions.
- IP65 Rating grade, suitable for wet locations
- Anti-rust & anti-corrosion, suitable for outdoor use.
![]()
Product Specification:
| Nombre del producto | RGBW Cylinder Down Wall Lights 12W |
| Modelo | JXL-BD108-YK12W-24G |
| Flujo luminoso | 1000LM |
| LED Chip | SMD 2835 (High Efficiency) |
| Vatios | 12W |
| Tensión de entrada | AC 100-277V |
| Temperatura de color | RGBW/5CCT |
| IP Rated | IP65 |
| Ángulo del haz | 65° |
| Body Materials | Aluminium |
| Talla | 200X108X170MM |
| Operating Temperature | -20℃ – +60℃ |
| Garantía | 3 años |
| Certificate | ISO9001,CE,RoHs,ETL,cETL,FCC,ICES,IP65 |
| Applications | Outdoor/Indoor |
Detalles del producto:
12W 8″ Cylinder RGBW Outdoor Wall Light









Product description about this Cylinder up down outdoor wall light
【RGBW Color Changing / 5CCT】 Many different colors lights to choose, flexible to meet your specific lighting needs. The color remains at the previous setting when second enable it.We also offer 5cct for choice.
【RF Remote Controller】 Different color changes, brightness, flash and strobe can be realized by RF remote control. Fade mode and smooth mode, the light color of each mode changes randomly
【Durable and High Quality】Thick aluminum body and strong glass design withstand rainy and snowy weather; IP65 waterproof design which greatly improves the stability of outdoor lighting and long-term use, corrosion resistance and heat dissipation.
【Stable & Easy Installation】Fast and convenient installation
【Wide application Recommended】 as indoor and outdoor usage, including Exterior wall lighting of houses and villas, garden lighting. Party, dance, barbecue,lighting, etc








