Производитель наружного светодиодного освещения - Китайский поставщик наружного светодиодного освещения - Глобальный поставщик B2B
12W Cylinder RGBW Outdoor Wall Light
Модель: JXL-BD108-YK12W-24G
Световой поток: 1000LM
Светодиодный чип: SMD 2835 (High Efficiency)
Мощность: 12W
Входное напряжение: AC 100-277V
Цветовая температура: RGBW/5CCT
Класс защиты IP: IP65
Угол луча: 65°
Материалы корпуса: Aluminium
Размер: 200X108X170MM
Operating Temperature: -20°C – +60°C
Гарантия: 3 года
Сертификат: ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65
12W 1000LM RGBW Outdoor Wall Lights, 8 Inch 100-277V RGB+CW Color Changing Outside Wall Sconce with RF Remote Controller, IP65 Modern Exterior LED Porch Lights.
Особенности продукта:
- Cylinder design down wall light, 8″ 12W, AC100-277V.
- RGBW color changing by remote controller to meet your different light requirements.
- Advanced sensitive design, auto turn on at night and turn off at day.
- Die-cast aluminum & tempered glass cover to withstand outdoor bad conditions.
- IP65 Rating grade, suitable for wet locations
- Anti-rust & anti-corrosion, suitable for outdoor use.
![]()
Спецификация продукта:
| Название продукта | RGBW Cylinder Down Wall Lights 12W |
| Модель | JXL-BD108-YK12W-24G |
| Световой поток | 1000LM |
| Светодиодный чип | SMD 2835 (High Efficiency) |
| Мощность | 12W |
| Входное напряжение | AC 100-277V |
| Цветовая температура | RGBW/5CCT |
| IP Номинальный | IP65 |
| Угол луча | 65° |
| Материалы корпуса | Aluminium |
| Размер | 200X108X170MM |
| Operating Temperature | -20℃ – +60℃ |
| Гарантия | 3 года |
| Сертификат | ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65 |
| Приложения | Outdoor/Indoor |
Подробнее о продукте:
12W 8″ Cylinder RGBW Outdoor Wall Light









Product description about this Cylinder up down outdoor wall light
【RGBW Color Changing / 5CCT】 Many different colors lights to choose, flexible to meet your specific lighting needs. The color remains at the previous setting when second enable it.We also offer 5cct for choice.
【RF Remote Controller】 Different color changes, brightness, flash and strobe can be realized by RF remote control. Fade mode and smooth mode, the light color of each mode changes randomly
【Durable and High Quality】Thick aluminum body and strong glass design withstand rainy and snowy weather; IP65 waterproof design which greatly improves the stability of outdoor lighting and long-term use, corrosion resistance and heat dissipation.
【Stable & Easy Installation】Fast and convenient installation
【Wide application Recommended】 as indoor and outdoor usage, including Exterior wall lighting of houses and villas, garden lighting. Party, dance, barbecue,lighting, etc








