Производитель наружного светодиодного освещения - Китайский поставщик наружного светодиодного освещения - Глобальный поставщик B2B
6” Inch Outdoor Wall Light
Модель: JXL-BD-SAT10W-3CCT
Световой поток: 1000LM
Светодиодный чип: SMD 2835 (High Efficiency)
Мощность: 10W (5W x 2)
Light Direction: Up/Down Light
Входное напряжение: AC 200-240V
Цветовая температура: 3000K, 4000K, 5000K Switchable
Класс защиты IP: IP65
Угол луча: 70°
Материалы корпуса: Aluminium
Размер: 2.48 x 4 x 6 Inches / 63 x 100 x 152MM
Operating Temperature: -20°C – +60°C
Гарантия: 3 года
Сертификат: ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65
European Style Outdoor Wall Lights, Max 10W Semi-round Aluminium Up Down Outside Wall Lights, IP65 Waterproof Garden Wall Lights for Patio, Terrace, Garden, Hallway, Balcony, Porch, Post, Pathway.
Особенности продукта:
- Modern Semi-Round 6 inch outdoor wall light, input voltage 200-240v(AC)
- 3CCT in one fixture, 3000K/4000K/5000K switchable
- Die-cast Aluminum merterial, durable for outdoor use
- IP65 Rating grade, suitable for wet locations
- Easy to install, only takes a few minutes to install
![]()
Спецификация продукта:
| Название продукта | European Style Outdoor Wall Lights 6 Inch |
| Модель | JXL-BD-SAT10W-3CCT |
| Световой поток | 1000LM |
| Светодиодный чип | SMD 2835 (High Efficiency) |
| Мощность | 10W (5W x 2) |
| Light Direction | Up/Down Light |
| Входное напряжение | AC 200-240V |
| Цветовая температура | 3000K,4000K,5000K Switchable |
| IP Номинальный | IP65 |
| Угол луча | 70° |
| Материалы корпуса | Aluminium |
| Размер | 2.48 x 4 x 6 Inches 63 x 100 x 152MM |
| Operating Temperature | -20℃ – +60℃ |
| Гарантия | 3 года |
| Сертификат | ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65 |
| Приложения | front doorway, entryway, garage, driveway, roadway, sidewalk, foyer, porch, balcony, patio, yard, building wall, etc, etc |
Подробнее о продукте:
European Style Outdoor Wall Lights 6 Inch 3CCT Selectable






Product Description of the 6 Inches Outdoor Wall Light European Style
EXQUISITE DESIGN: Black square-shaped can show a modern and simple style.The classic wall light shape allows you to install in the garden, garage, apartment corridor and house. When you install it, you can enjoy the concise aesthetics of a wall light.
WEATHER-PROOF AND RUST-RESISTANT: Aluminum die-casting shell with tempered glass, protection level reached IP65. Effectively prevent dust from entering. Waterproof design, can also light up the courtyard in rainy days, easy to deal with bad weather.
High Quality Materials: Outside wall lights body is solid enough due to High quality Die-cast aluminium, moreover, Hi-tech painting not only feeling top-end, but also keep product from rust and paint-shedding.
Easy Installation: This outside wall light only takes a few minutes to install. Just wall mounting with screws and connect the cable directly, Complete, turn on, so easy!








