Fabricant d'éclairage LED extérieur - Fournisseur chinois d'éclairage LED extérieur - Fournisseur B2B mondial
6” Inch Outdoor Wall Light
Modèle : JXL-BD-SAT10W-3CCT
Flux lumineux : 1000LM
Puce LED : SMD 2835 (haute efficacité)
Puissance : 10W (5W x 2)
Light Direction: Up/Down Light
Tension d'entrée : AC 200-240V
Température de couleur : 3000K, 4000K, 5000K Switchable
Classé IP : IP65
Angle du faisceau : 70°
Matériaux de la carrosserie : Aluminium
Taille : 2.48 x 4 x 6 Inches / 63 x 100 x 152MM
Température de fonctionnement : -20°C - +60°C
Garantie : 3 ans
Certificat : ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65
European Style Outdoor Wall Lights, Max 10W Semi-round Aluminium Up Down Outside Wall Lights, IP65 Waterproof Garden Wall Lights for Patio, Terrace, Garden, Hallway, Balcony, Porch, Post, Pathway.
Caractéristiques du produit :
- Modern Semi-Round 6 inch outdoor wall light, input voltage 200-240v(AC)
- 3CCT in one fixture, 3000K/4000K/5000K switchable
- Die-cast Aluminum merterial, durable for outdoor use
- Classe de protection IP65, convient aux emplacements humides
- Easy to install, only takes a few minutes to install
![]()
Product Specification:
| Nom du produit | European Style Outdoor Wall Lights 6 Inch |
| Modèle | JXL-BD-SAT10W-3CCT |
| Flux lumineux | 1000LM |
| Puce LED | SMD 2835 (haute efficacité) |
| Puissance | 10W (5W x 2) |
| Light Direction | Up/Down Light |
| Tension d'entrée | AC 200-240V |
| Température de couleur | 3000K,4000K,5000K Switchable |
| Classé IP | IP65 |
| Angle du faisceau | 70° |
| Matériaux de la carrosserie | Aluminium |
| Taille | 2.48 x 4 x 6 Inches 63 x 100 x 152MM |
| Température de fonctionnement | -20℃ - +60℃ |
| Garantie | 3 ans |
| Certificat | ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65 |
| Applications | front doorway, entryway, garage, driveway, roadway, sidewalk, foyer, porch, balcony, patio, yard, building wall, etc, etc |
Détails du produit :
European Style Outdoor Wall Lights 6 Inch 3CCT Selectable






Product Description of the 6 Inches Outdoor Wall Light European Style
EXQUISITE DESIGN: Black square-shaped can show a modern and simple style.The classic wall light shape allows you to install in the garden, garage, apartment corridor and house. When you install it, you can enjoy the concise aesthetics of a wall light.
WEATHER-PROOF AND RUST-RESISTANT: Aluminum die-casting shell with tempered glass, protection level reached IP65. Effectively prevent dust from entering. Waterproof design, can also light up the courtyard in rainy days, easy to deal with bad weather.
High Quality Materials: Outside wall lights body is solid enough due to High quality Die-cast aluminium, moreover, Hi-tech painting not only feeling top-end, but also keep product from rust and paint-shedding.
Easy Installation: This outside wall light only takes a few minutes to install. Just wall mounting with screws and connect the cable directly, Complete, turn on, so easy!








