Производитель наружного светодиодного освещения - Китайский поставщик наружного светодиодного освещения - Глобальный поставщик B2B
14”Inch 5CCT Outdoor Wall Light
Модель: JXL-BD14-WM22W-5CCT
Световой поток: 1900LM
Светодиодный чип: SMD 2835 (High Efficiency)
Мощность: 22W
Входное напряжение: AC 100-277V
Цветовая температура: 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 5000K Switchable
Класс защиты IP: IP65
Угол луча: 180°
Материалы корпуса: Aluminium
Размер: 157 x 353 x 119MM
Operating Temperature: -20°C – +60°C
Гарантия: 3 года
Сертификат: ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65
5CCT Tunable Outdoor Wall Light, 100-277V, 22 Watt, 1900LM, ETL Listed IP65 Waterproof, 14 Inch Height Modern Outside Porch Lights.
- Modern & stylish outdoor wall light, 14″, 22W, AC100-277V.
- 5CCT tunable,2700K/3000K/3500K/4000K/5000K,easy to keep inventory.
- Double layer Japan imported high quality PC cover, anti-impact.
- IP65 Rating grade, suitable for wet locations.
- Anti-UV & anti-oxidant, easy to install.
![]()
Спецификация продукта:
| Название продукта | 5CCT Outdoor Wall Light 14-Inch |
| Модель | JXL-BD14-WM22W-5CCT |
| Световой поток | 1900LM |
| Светодиодный чип | SMD 2835 (High Efficiency) |
| Мощность | 22W |
| Входное напряжение | AC 100-277V |
| Цветовая температура | 2700K, 3000K,3500K, 4000K,5000K Switchable |
| IP Номинальный | IP65 |
| Угол луча | 180° |
| Материалы корпуса | Aluminium |
| Размер | 157 x 353 x 119MM |
| Operating Temperature | -20℃ – +60℃ |
| Гарантия | 3 года |
| Сертификат | ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65 |
| Приложения | front doorway, entryway, garage, driveway, roadway, sidewalk, foyer, porch, balcony, patio, yard, building wall, etc, etc |
Подробнее о продукте:
5CCT Outdoor Wall Light 14-Inch 22W








Product description about this 5cct wall light
5CCT Switchable – 2700K 3000K 3500K 4000K 5000K in one light fixture, easy to keep inventory.
Wonderful Outdoor Light Fixture – IP65 rated for protection against general weather conditions. Light up your indoor/ outdoor spaces with a modern wall sconce.
High Quality Design – Made of premium aluminum, modern black painted, this porch lights exquisite workmanship with great rust resistant. ETL listed waterproof exterior light fixture ensures its high quality and safe operation.
Product Dimension – Light fixture dimension 157 x 353 x 119MM Easy to install, the outdoor wall lights has all mounting hardware for quick and easy installation.
Illumination & Decoration – This modern outside lights for house will brighten your porch, patio, balcony, front door, entryway or corridor.








