Производитель наружного светодиодного освещения - Китайский поставщик наружного светодиодного освещения - Глобальный поставщик B2B
Настенный светодиодный светильник 12“ RGBW 5CCT
Модель: JXL-BD12-WM15W-RGBW/5CCT
Световой поток: 1200LM
Светодиодный чип: SMD 2835 (High Efficiency)
Мощность: 15W
Входное напряжение: AC 100-277V
Цветовая температура: RGB+C+W / 5CCT
Класс защиты IP: IP65
Угол луча: 180°
Материалы корпуса: Aluminium
Размер: 12″ (310mm x 126mm x 88mm)
Operating Temperature: -20°C – +60°C
Гарантия: 3 года
Сертификат: ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65
Both 5CCT Tunable and RGBW Color Changing Outdoor Wall Light with Remote Control, 100-277V, 15 Watt, 1200LM, ETL Listed IP65 Waterproof, 12 Inch Height Modern Outside Porch Lights..
- Modern & stylish outdoor wall light, 12″, 15W, AC100-277V.
- RGBW 7 color changing by remote controller.
- 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K tunable.
- Double layer Japan imported high quality PC cover, anti-impact.
- IP65 Rating grade, suitable for wet locations.
- Anti-UV & anti-oxidant, easy to install.
![]()
Спецификация продукта:
| Название продукта | Outdoor Wall Light 14-Inch |
| Модель | JXL-BD12-WM15W-RGBW/5CCT |
| Световой поток | 1200LM |
| Светодиодный чип | SMD 2835 (High Efficiency) |
| Мощность | 15W |
| Входное напряжение | AC 100-277V |
| Цветовая температура | RGB+C+W / 5CCT |
| IP Номинальный | IP65 |
| Угол луча | 180° |
| Материалы корпуса | Aluminium |
| Размер | 12″ (310mmx126mmx88mm) |
| Operating Temperature | -20℃ – +60℃ |
| Гарантия | 3 года |
| Сертификат | ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65 |
| Приложения | front doorway, entryway, garage, driveway, roadway, sidewalk, foyer, porch, balcony, patio, yard, building wall, etc, etc |
Подробнее о продукте:
12-Inch 15W 1200LM 5CCT / RGBW Outdoor Wall Lights











Product description about this 5cct/rgbw wall light
RGBW Color Changing – The 12″ outdoor wall light can emit different colors in order to meet your specific lighting needs. The color can be freely changed by remote control.
Wonderful Outdoor Light Fixture – IP65 rated for protection against general weather conditions. Light up your indoor/ outdoor spaces with a modern wall sconce.
High Quality Design – Made of premium aluminum, modern black painted, this porch lights exquisite workmanship with great rust resistant. ETL listed waterproof exterior light fixture ensures its high quality and safe operation.
Product Dimension – Light fixture dimension 310mmx126mmx88mm, Easy to install, the outdoor wall lights has all mounting hardware for quick and easy installation.
Illumination & Decoration – This modern outside lights for house will brighten your porch, patio, balcony, front door, entryway or corridor.








