Fabricant d'éclairage LED extérieur - Fournisseur chinois d'éclairage LED extérieur - Fournisseur B2B mondial
Applique LED RGBW 5CCT de 12 pouces
Modèle : JXL-BD12-WM15W-RGBW/5CCT
Flux lumineux : 1200LM
Puce LED : SMD 2835 (haute efficacité)
Puissance : 15W
Tension d'entrée : AC 100-277V
Température de couleur : RGB+C+W / 5CCT
Classé IP : IP65
Angle du faisceau : 180°
Matériaux de la carrosserie : Aluminium
Taille : 12″ (310mm x 126mm x 88mm)
Température de fonctionnement : -20°C - +60°C
Garantie : 3 ans
Certificat : ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65
Both 5CCT Tunable and RGBW Color Changing Outdoor Wall Light with Remote Control, 100-277V, 15 Watt, 1200LM, ETL Listed IP65 Waterproof, 12 Inch Height Modern Outside Porch Lights..
- Modern & stylish outdoor wall light, 12″, 15W, AC100-277V.
- RGBW 7 color changing by remote controller.
- 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K tunable.
- Double layer Japan imported high quality PC cover, anti-impact.
- IP65 Rating grade, suitable for wet locations.
- Anti-UV & anti-oxidant, easy to install.
![]()
Spécification du produit :
| Nom du produit | Outdoor Wall Light 14-Inch |
| Modèle | JXL-BD12-WM15W-RGBW/5CCT |
| Flux lumineux | 1200LM |
| Puce LED | SMD 2835 (haute efficacité) |
| Puissance | 15W |
| Tension d'entrée | AC 100-277V |
| Température de couleur | RGB+C+W / 5CCT |
| Classé IP | IP65 |
| Angle du faisceau | 180° |
| Matériaux de la carrosserie | Aluminium |
| Taille | 12″ (310mmx126mmx88mm) |
| Température de fonctionnement | -20℃ - +60℃ |
| Garantie | 3 ans |
| Certificat | ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65 |
| Applications | front doorway, entryway, garage, driveway, roadway, sidewalk, foyer, porch, balcony, patio, yard, building wall, etc, etc |
Détails du produit :
12-Inch 15W 1200LM 5CCT / RGBW Outdoor Wall Lights











Product description about this 5cct/rgbw wall light
RGBW Color Changing – The 12″ outdoor wall light can emit different colors in order to meet your specific lighting needs. The color can be freely changed by remote control.
Wonderful Outdoor Light Fixture – IP65 rated for protection against general weather conditions. Light up your indoor/ outdoor spaces with a modern wall sconce.
High Quality Design – Made of premium aluminum, modern black painted, this porch lights exquisite workmanship with great rust resistant. ETL listed waterproof exterior light fixture ensures its high quality and safe operation.
Product Dimension – Light fixture dimension 310mmx126mmx88mm, Easy to install, the outdoor wall lights has all mounting hardware for quick and easy installation.
Illumination & Decoration – This modern outside lights for house will brighten your porch, patio, balcony, front door, entryway or corridor.








