Производитель наружного светодиодного освещения - Китайский поставщик наружного светодиодного освещения - Глобальный поставщик B2B
Настенный светильник 12” Ripple Crystal 5CCT
Модель: JXL-BD12-BG12W-5CCT
Световой поток: 420LM
Мощность: 12W
Эффективность: 35LM/W
Входное напряжение: AC100-277V, 50/60Hz
Цветовая температура: 5CCT Tunable:27K/30K/35K/40K/ 50K
Класс защиты IP: IP65
Угол луча: 180°
Материалы корпуса: Aluminum + Steel + Crystal Bubble Glass
Размер: 310*110*72mm
Operating Temperature: -4F to 104F
Гарантия: 3 года
Сертификат: ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65
Unique Crystal Bubble Glass wall fixture adopts crystal glass technology, which simulates beer bubbles frozen in ice when the wall lamp is turned on, perfectly disperses the light from the integrated LED bulb, bringing you a unique visual experience.
- Modern design, with elegent appearance
- Color temp: 5CCT Tunable, 2700K/3000K/3500K /4000K/5000K in one fixture.
- Внесен в список ETL: надежное качество и безопасная эксплуатация.
- Рейтинг IP: IP65, подходит для влажных помещений.
- Material : Aluminum + Steel + Crystal Bubble Glass.
![]()
Спецификация продукта:
| Название продукта | 12 Inch Crystal 5CCT Wall Lights |
| Модель | JXL-BD12-BG12W-5CCT |
| Световой поток | 420LM |
| Мощность | 12W |
| Эффективность | 35LM/W |
| Входное напряжение | AC100-277V, 50/60Hz |
| Цветовая температура | 5CCT Tunable:27K/30K/35K/40K/ 50K |
| IP Номинальный | IP65 |
| Угол луча | 180° |
| Материалы корпуса | Aluminum + Steel + Crystal Bubble Glass |
| Размер | 310*110*72mm |
| Operating Temperature | -4F to 104F |
| Гарантия | 3 года |
| Сертификат | ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65 |
| Приложения | front doorway, entryway, garage, driveway, roadway, sidewalk, foyer, porch, balcony, patio, yard, building wall, etc, etc |
Подробнее о продукте:
12 Inch Crystal 5CCT Tunable Wall Lights









Отличные характеристики и преимущества
Appearance: Fashionable & high quality & elegent design, with unique appearance, easier for marketing.
Paint: Anti resistant and anti-corosion power , the fixture color keep the same after many years using.
Easy Installation: The standard mounting bracket is compatible with standard 4 inch junction boxes (not included), the light can be accurately mounted into position thanks to the metal sheet on the backplate of the light body.
Applications: Ideal for Outdoor-Decorating your garden, corridor, patio, balcony, villa, walkway, pillars.
WHY CHOOSE INTEGRATED LED LIGHT FIXTURES?
Compared with traditional light fixtures with bulbs installed, the more long-lasting integrated LED light possesses better waterproof & sealing performance for outdoor rain & snow. Not only avoids the trouble of frequent replacement of bulbs in high places but also solves the problem of different light color caused by changing bulbs.








