Fabricant d'éclairage LED extérieur - Fournisseur chinois d'éclairage LED extérieur - Fournisseur B2B mondial
Borne lumineuse 3W
Modèle : JXL-HW-D01-XX
Puissance : 3W
Tension d'entrée : AC/DC 12V
Flux lumineux : 150lm
Halogen Equivalent: 18W
Efficiency: 50LM/W
Couleur : 2700K – 6500K
CRI : >80Ra
Power Factor: 0.9
Puce LED : COB LED
Angle du faisceau : 360 degree
Power code length: 4.9FT
Indice d'imperméabilité : IP65
Temp. de travail : -20 degrés - +40 degrés
Body Color: Noir
Matériau : Aluminum + Plastic
Product dimensions: 77 * H256mm
Lamp Life: 40000hrs
Certification: eTL , cETL,
Qty / Box: 4PCS / BOX
Qty / Ctn: 24PCS / CTN
Ctn Size: 563039CM
Garantie : 2 years
12V Low Voltage LED Pathway Bollard Light 3W
Goldsuno 3W LED Bollard Pathway Light with corrosion-resistant aluminum housing , high brightness LED chip, IP65 excellent waterproof performance, 360degree beam angle, ETL listed, widely used in gardens, courtyard and pathways.
- AC & DC12V Low Voltage , safe for surrounding children or pets
- IP65 , excellent waterproof performance
- Rugged aluminum housing with corrosion resistance & heat dissipation
- Adjustable lamp body angle, 180°rotation
- 4.9ft long power cable, easy installation, no worry about fire. Specifications
- High brightness LED Chip, low heat , low light dcay
- ETL-listed: reliable quality
![]()
Spécification du produit :
| Modèle | JXL-HW-D01-XX |
| Puissance | 3W |
| Tension d'entrée | AC/DC 12V |
| Flux lumineux | 150lm |
| Halogen Equivalent | 18W |
| Efficiency | 50LM/W |
| Couleur | 2700K – 6500K |
| CRI | >80Ra |
| Facteur de puissance | 0.9 |
| Puce LED | COB LED |
| Angle du faisceau | 360 degree |
| Power code length | 4.9FT |
| Indice d'étanchéité | IP65 |
| Temp. de travail. | -20 degrés - +40 degrés |
| Body Color | Noir |
| Matériau | Aluminum + Plastic |
| Product dimensions: | 77 * H256mm |
| Lamp Life | 40000hrs |
| Certification | eTL , cETL, |
| Qty / Box | 4PCS / BOX |
| Qty / Ctn | 24PCS / CTN |
| Ctn Size | 56*30*39CM |
| Garantie | 2 years |
Détails du produit :
12V Low Voltage LED Pathway Bollard Light 3W













Great Features and Benefits:
Appearance: Elegent & Stylish Design.
Body: Thickened aluminum housing and ground stake with corrosion resistance & heat dissipation. Frosted plastic lampshade provides well-balanced warm white light, lighting up your yard at night.
Voltage: AC & DC12V Low Voltage , safe for surrounding children or pets.
Wires: 4.9ft long power cable makes it convenient to connect the power; easy and fast to install with the instructions provided in the package.
IP Grade: IP65 rating brings better waterproof performance, best choice for outdoor wet locations, resistant to damage of heavy rains。
Replacement: ideal replacement kit for 18W traditional lights, save over 87.5% on your electric bill, 50,000 hours long lifespan with 5-year warranty
Installation: Could connect several packs of the products or other kinds of lawn lamps, satisfy more requirements.








