Fabricant d'éclairage LED extérieur - Fournisseur chinois d'éclairage LED extérieur - Fournisseur B2B mondial
Luminaire paysager en forme de L
Puissance : 3W
Tension d'entrée : AC/DC 12V
Flux lumineux : 270lm
Couleur : 3000K, 4000K, 5000K
CRI : >90
Angle du faisceau : 90 degree
Indice d'imperméabilité : IP65
Temp. de travail : -20 degrés - +40 degrés
Body Color: Noir
Matériau : Aluminum
Product dimensions: Φ1.26 x 8.5 x 20 inches
Garantie : 2 years
L-shape Landscape Pathway Lighting, 3 Watts AC/DC 12V, ETL Listed Wired Low Voltage Modern Path Light for Landscape & Garden, Corrosion-Resistant, IP65 Waterproof, 3000K Warm White.
- Power source: AC & DC 12V low voltage, safe for surrounding children or pets
- Material: Aluminium housing and aluminum ground stick, durable
- High-quality LED chips provide 270 lumens warm white light
- Fast & easy installation, save labor cost
- IP65 Waterproof, ETL-listed, reliable quality and safe operation
- Eco-friendly & Cost-saving
- Perfect for pathways, driveway, patios, walkways, entrance, and planters.
![]()
Spécification du produit :
| Nom du produit | L-shape Landscape Lights |
| Puissance | 3W |
| Tension d'entrée | AC/DC 12V |
| Flux lumineux | 270lm |
| Couleur | 3000K, 4000K, 5000K |
| CRI | >90 |
| Angle du faisceau | 90 degree |
| Indice d'étanchéité | IP65 |
| Temp. de travail. | -20 degrés - +40 degrés |
| Body Color | Noir |
| Matériau | Aluminum |
| Product dimensions: | Φ1.26 x 8.5 x 20 inches |
| Garantie | 2 years |
Détails du produit :
L-shape Low Voltage Lanscape Light for Pathway
BEAUTIFULLY DESIGNED – L-shape landscape path light has a modern & unique and durable design. Highlight important landscape features such as pathways, driveway, patios, walkways, entrance, and planters.
ENERGY EFFICIENT – Connect to your existing transformer AC/DC 12V beautiful warm white 3000K. Enjoy very powerful 270 lumens outputs using only 3 watts of energy – creating better and brighter lights while saving energy and money!
WATER-PROOF AND DUST-PROOF -L-shaped Garden Landscape pathway light is rated as IP65 and protected from contact with harmful dust and is suitable for wet areas.
BUILT TO LAST – L-shape landscape path lights are made with a black matte, corrosion-resistant aluminum housing that allows excellent heat dissipation and withstands the elements for many years. Includes aluminum ground stick for extra durability.
Long Lifetime & 2-year Warranty
50,000 hours long lifespan, effectively reduces the frequency of replacing fixtures. 2-year product warranty and lifetime friendly customer service to guarantee your rights and interests.












