Fabricant d'éclairage LED extérieur - Fournisseur chinois d'éclairage LED extérieur - Fournisseur B2B mondial
3W-Lampes paysagères pour parapluie
Modèle : JXL-HW-D02-XX
Puissance : 3W
Tension d'entrée : AC/DC 12V
Flux lumineux : 150lm
Halogen Equivalent: 18W
Efficiency: 50LM/W
Couleur : 2700K – 6500K
CRI : >80Ra
Power Factor: 0.9
Puce LED : 6PCS LED
Angle du faisceau : 360 degree
Power code length: 4.9FT
Indice d'imperméabilité : IP65
Temp. de travail : -20 degrés - +40 degrés
Body Color: Noir
Matériau : aluminum + Plastic
Product dimensions: 189 * H500mm
Lamp Life: 40000hrs
Certification: eTL, cETL,
Garantie : 2 years
3W Umbrella Shape Path Lights 12V 2-Lay Low Voltage Landscape Lights
Goldsuno 3W low voltage 12V Umbrella shape landscape light with double lays design and corrosion-resistant aluminum housing , high brightness LED chip, IP65 excellent waterproof performance, 360degree beam angle, ETL listed, widely used in gardens, courtyard and pathways.
- AC & DC12V Low Voltage , safe for surrounding children or pets
- IP65 , excellent waterproof performance
- Rugged aluminum housing with corrosion resistance & heat dissipation
- Adjustable lamp body angle, 180°rotation
- 4.9ft long power cable, easy installation, no worry about fire. Specifications
- High brightness LED Chip, low heat , low light dcay
- ETL-listed: reliable quality
![]()
Spécification du produit :
| Modèle | JXL-HW-D02-XX |
| Puissance | 3W |
| Tension d'entrée | AC/DC 12V |
| Flux lumineux | 150lm |
| Halogen Equivalent | 18W |
| Efficiency | 50LM/W |
| Couleur | 2700K – 6500K |
| CRI | >80Ra |
| Facteur de puissance | 0.9 |
| Puce LED | 6PCS LED |
| Angle du faisceau | 360 degree |
| Power code length | 4.9FT |
| Indice d'étanchéité | IP65 |
| Temp. de travail. | -20 degrés - +40 degrés |
| Body Color | Noir |
| Matériau | luminum + Plastic |
| Product dimensions: | 189 * H500mm |
| Lamp Life | 40000hrs |
| Certification | eTL , cETL, |
| Garantie | 2 years |
Détails du produit :
3W Umbrella Shape Path Lights 12V 2-Lay Low Voltage Landscape Lights











Caractéristiques et avantages
Appearance: Elegent & Stylish Design.
Body: Thickened aluminum housing and ground stake with corrosion resistance & heat dissipation. Frosted plastic lampshade provides well-balanced warm white light, lighting up your yard at night.
Voltage: AC & DC12V Low Voltage , safe for surrounding children or pets.
Wires: 4.9ft long power cable makes it convenient to connect the power; easy and fast to install with the instructions provided in the package.
IP Grade: IP65 rating brings better waterproof performance, best choice for outdoor wet locations, resistant to damage of heavy rains。
Replacement: ideal replacement kit for 18W traditional lights, save over 87.5% on your electric bill, 50,000 hours long lifespan with 5-year warranty
Installation: Could connect several packs of the products or other kinds of lawn lamps, satisfy more requirements.








