Fabricant d'éclairage LED extérieur - Fournisseur chinois d'éclairage LED extérieur - Fournisseur B2B mondial
200w Solar Garden Street Light
Nom du produit : 200W Solar Street Light
Flux lumineux : 2000LM
Type de LED : SMD2835
LED Qty: 68PCS
Température de couleur : 6000K
Angle du faisceau : 120°
Panneau solaire mono : 6V/10WP
Batterie LiFePO4 : 3.2V/12Ah (38.4Wh)
Temps de charge : 6-8 heures
Classe IP : IP65
Hauteur d'installation : 3M-4M
Distance entre les poteaux : 9M-12M
Mode de contrôle : Contrôle de la lumière (personnalisable)
Matériau : Q235A pipe is sprayed with outdoor powder + ABS
Taille du carton : 42.6*32.6*14.5CM
Certificats : CE, RoHs, IES, MSDS, IP65
Competitve Pricing, MOQ:10PCS
| Marques | Goldsuno, OEM disponible |
| Couleur | Noir |
| Style | Modern |
| Puissance | 200 Watts |
Caractéristiques du produit :
- 0 facture d'électricité - Toute l'électricité provient de l'énergie solaire, 100% économie d'énergie.
- Contrôle intelligent de la lumière - S'allume automatiquement à la tombée de la nuit et s'éteint à l'aube.
- Super Bright – High-quality 200W 2000 Lumens solar light which can illuminate an area of more than 90 sq M²
- Two Easy Installation Ways – It can mount directly onto wall or lighting pole
- Affordable and reliable, IP65 waterproof.
- No wiring required, free maintenance, 2-year unlimited warranty.
Détails techniques :
| Nom du produit | 200W Solar Street Light |
| Flux lumineux | 2000LM |
| Type de LED | SMD2835 |
| LED Qty | 68PCS |
| Température de couleur | 6000K |
| Angle du faisceau | 120° |
| Panneau solaire mono | 6V/10WP |
| Batterie LiFePO4 | 3.2V/12Ah (38.4Wh) |
| Temps de charge | 6-8 heures |
| Classe IP | IP65 |
| Hauteur d'installation | 3M-4M |
| Distance entre les poteaux | 9M-12M |
| Mode de contrôle | Contrôle de la lumière (personnalisable) |
| Matériau | Q235A pipe is sprayed with outdoor powder + ABS |
| Poids brut : | 2.6KG/CTN |
| Taille du carton | 42.6*32.6*14.5CM |
| Certificats | CE,RoHs,IES,MSDS,IP65 |
| Domaine d'application | Cour/mur/route/jardin/parc/place/chemin |
Description du produit:











About This ItemAbout This Item
Intelligent Control & 0 Electricity Bill – The solar street lights can turn on and off at dusk and dawn. All electricity comes from solar energy, 100% energy saving. Provide lighting and safety for your garden, garage,parking lots ,Yard, basketballand shack at any time.
Energy Efficient Solar Lights – This solar-powered street light by newly upgraded 6V/10WP monocrystalline solar panels, which can convert 24% of sunlight into energy. Equipped with 3.2V/1200mAH LiFePO4 lithium batteries, the outdoor solar lights are fully charged in 6-8 hours in strong sunlight and they can be illuminated continuously for 12 hours.
Super Bright – High quality 200W 2000 Lumens 6000k LED Solar street light can illuminate an area of more than 90 sq M². IP65 could run well even in rainy weather.
Installation facile – This outdoor solar lamps comes with assembly accessories set, Mount on the walls, poles, fences, and anywhere outdoor space.No wiring required, no maintenance.Suitable for installation height: 9.8-13.1 ft.
After – sales service – You are always covered by our 3-year unlimited warranty when you purchase our Products. Contact our customer service team 24/7.








