Fabricant d'éclairage LED extérieur - Fournisseur chinois d'éclairage LED extérieur - Fournisseur B2B mondial
14”Inch 5CCT Outdoor Wall Light
Modèle : JXL-BD14-WM22W-5CCT
Flux lumineux : 1900LM
Puce LED : SMD 2835 (haute efficacité)
Puissance : 22W
Tension d'entrée : AC 100-277V
Température de couleur : 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 5000K Commutable
Classé IP : IP65
Angle du faisceau : 180°
Matériaux de la carrosserie : Aluminium
Taille : 157 x 353 x 119MM
Température de fonctionnement : -20°C - +60°C
Garantie : 3 ans
Certificat : ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65
5CCT Tunable Outdoor Wall Light, 100-277V, 22 Watt, 1900LM, ETL Listed IP65 Waterproof, 14 Inch Height Modern Outside Porch Lights.
- Modern & stylish outdoor wall light, 14″, 22W, AC100-277V.
- 5CCT tunable,2700K/3000K/3500K/4000K/5000K,easy to keep inventory.
- Double layer Japan imported high quality PC cover, anti-impact.
- IP65 Rating grade, suitable for wet locations.
- Anti-UV & anti-oxidant, easy to install.
![]()
Spécification du produit :
| Nom du produit | 5CCT Outdoor Wall Light 14-Inch |
| Modèle | JXL-BD14-WM22W-5CCT |
| Flux lumineux | 1900LM |
| Puce LED | SMD 2835 (haute efficacité) |
| Puissance | 22W |
| Tension d'entrée | AC 100-277V |
| Température de couleur | 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 5000K Commutable |
| Classé IP | IP65 |
| Angle du faisceau | 180° |
| Matériaux de la carrosserie | Aluminium |
| Taille | 157 x 353 x 119MM |
| Température de fonctionnement | -20℃ - +60℃ |
| Garantie | 3 ans |
| Certificat | ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65 |
| Applications | front doorway, entryway, garage, driveway, roadway, sidewalk, foyer, porch, balcony, patio, yard, building wall, etc, etc |
Détails du produit :
5CCT Outdoor Wall Light 14-Inch 22W








Product description about this 5cct wall light
5CCT Switchable – 2700K 3000K 3500K 4000K 5000K in one light fixture, easy to keep inventory.
Wonderful Outdoor Light Fixture – IP65 rated for protection against general weather conditions. Light up your indoor/ outdoor spaces with a modern wall sconce.
High Quality Design – Made of premium aluminum, modern black painted, this porch lights exquisite workmanship with great rust resistant. ETL listed waterproof exterior light fixture ensures its high quality and safe operation.
Product Dimension – Light fixture dimension 157 x 353 x 119MM Easy to install, the outdoor wall lights has all mounting hardware for quick and easy installation.
Illumination & Decoration – This modern outside lights for house will brighten your porch, patio, balcony, front door, entryway or corridor.








