Fabricante de iluminación LED para exteriores - Proveedor de iluminación LED para exteriores en China - Proveedor B2B global
14”Inch 5CCT Outdoor Wall Light
Modelo: JXL-BD14-WM22W-5CCT
Flujo luminoso: 1900LM
LED Chip: SMD 2835 (High Efficiency)
Potencia: 22W
Tensión de entrada: AC 100-277V
Temperatura de color: 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 5000K Switchable
IP Rated: IP65
Ángulo del haz: 180°
Body Materials: Aluminium
Tamaño: 157 x 353 x 119MM
Operating Temperature: -20°C – +60°C
Garantía: 3 años
Certificate: ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65
5CCT Tunable Outdoor Wall Light, 100-277V, 22 Watt, 1900LM, ETL Listed IP65 Waterproof, 14 Inch Height Modern Outside Porch Lights.
- Modern & stylish outdoor wall light, 14″, 22W, AC100-277V.
- 5CCT tunable,2700K/3000K/3500K/4000K/5000K,easy to keep inventory.
- Double layer Japan imported high quality PC cover, anti-impact.
- IP65 Rating grade, suitable for wet locations.
- Anti-UV & anti-oxidant, easy to install.
![]()
Especificación del producto:
| Nombre del producto | 5CCT Outdoor Wall Light 14-Inch |
| Modelo | JXL-BD14-WM22W-5CCT |
| Flujo luminoso | 1900LM |
| LED Chip | SMD 2835 (High Efficiency) |
| Vatios | 22W |
| Tensión de entrada | AC 100-277V |
| Temperatura de color | 2700K, 3000K,3500K, 4000K,5000K Switchable |
| IP Rated | IP65 |
| Ángulo del haz | 180° |
| Body Materials | Aluminium |
| Talla | 157 x 353 x 119MM |
| Operating Temperature | -20℃ – +60℃ |
| Garantía | 3 años |
| Certificate | ISO9001,CE,RoHs,ETL,cETL,FCC,ICES,IP65 |
| Applications | front doorway, entryway, garage, driveway, roadway, sidewalk, foyer, porch, balcony, patio, yard, building wall, etc, etc |
Detalles del producto:
5CCT Outdoor Wall Light 14-Inch 22W








Product description about this 5cct wall light
5CCT Switchable – 2700K 3000K 3500K 4000K 5000K in one light fixture, easy to keep inventory.
Wonderful Outdoor Light Fixture – IP65 rated for protection against general weather conditions. Light up your indoor/ outdoor spaces with a modern wall sconce.
High Quality Design – Made of premium aluminum, modern black painted, this porch lights exquisite workmanship with great rust resistant. ETL listed waterproof exterior light fixture ensures its high quality and safe operation.
Product Dimension – Light fixture dimension 157 x 353 x 119MM Easy to install, the outdoor wall lights has all mounting hardware for quick and easy installation.
Illumination & Decoration – This modern outside lights for house will brighten your porch, patio, balcony, front door, entryway or corridor.








