Fabricante de iluminación LED para exteriores - Proveedor de iluminación LED para exteriores en China - Proveedor B2B global
12” Ripple Crystal 5CCT apliques de pared
Modelo: JXL-BD12-BG12W-5CCT
Flujo luminoso: 420LM
Potencia: 12W
Light Sockets: E26/E27
Tensión de entrada: AC 120V/230V
Temperatura de color: 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K, Tunable
IP Rated: IP65
Ángulo del haz: Astigmatism
Body Materials: Metal+Glass
Tamaño: L310*W110*H72.5mm
Operating Temperature: -20°C – +60°C
Garantía: 3 años
Certificate: ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65
Unique Crystal Bubble Glass wall fixture adopts crystal glass technology, which simulates beer bubbles frozen in ice when the wall lamp is turned on, perfectly disperses the light from the integrated LED bulb, bringing you a unique visual experience.
- Modern design, with elegent appearance
- Color temp: 5CCT Tunable, 2700K/3000K/3500K /4000K/5000K in one fixture.
- Certificación ETL: calidad fiable y funcionamiento seguro.
- Clasificación IP: IP65, apto para lugares húmedos.
- Material : Aluminum + Steel + Crystal Bubble Glass.
![]()
Especificación del producto:
| Nombre del producto | 12 Inch Crystal 5CCT Wall Lights |
| Modelo | JXL-BD12WM-BG12W-5CCT |
| Flujo luminoso | 420LM |
| Vatios | 12W |
| Efficiency | 35LM/W |
| Tensión de entrada | AC100-277V, 50/60Hz |
| Temperatura de color | 5CCT Tunable:27K/30K/35K/40K/ 50K |
| IP Rated | IP65 |
| Ángulo del haz | 180° |
| Body Materials | Aluminum + Steel + Crystal Bubble Glass |
| Talla | 310*127*93mm |
| Operating Temperature | -4F to 104F |
| Garantía | 3 años |
| Certificate | ISO9001,CE,RoHs,ETL,cETL,FCC,ICES,IP65 |
| Applications | front doorway, entryway, garage, driveway, roadway, sidewalk, foyer, porch, balcony, patio, yard, building wall, etc, etc |
Detalles del producto:
12 Inch 5CCT Tunable Five-sided Crystal LED Wall Lights








Perfect for garage, porch, patio, or walkways
Grandes prestaciones y ventajas
Appearance: Fashionable & high quality & elegent design, with unique appearance, easier for marketing.
Paint: Anti resistant and anti-corosion power , the fixture color keep the same after many years using.
Easy Installation: The standard mounting bracket is compatible with standard 4 inch junction boxes (not included), the light can be accurately mounted into position thanks to the metal sheet on the backplate of the light body.
Applications: Ideal for Outdoor-Decorating your garden, corridor, patio, balcony, villa, walkway, pillars.
WHY CHOOSE INTEGRATED LED LIGHT FIXTURES?
Compared with traditional light fixtures with bulbs installed, the more long-lasting integrated LED light possesses better waterproof & sealing performance for outdoor rain & snow. Not only avoids the trouble of frequent replacement of bulbs in high places but also solves the problem of different light color caused by changing bulbs.








