Fabricante de iluminación LED para exteriores - Proveedor de iluminación LED para exteriores en China - Proveedor B2B global
18” Crystal 5CCT Wall Lights
Modelo: JXL-BD18-BG20W-5CCT
Flujo luminoso: 1000LM
Potencia: 20W
Light Sockets: E26/E27
Tensión de entrada: AC 120V/230V
Temperatura de color: 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K, Tunable
IP Rated: IP65
Ángulo del haz: Astigmatism
Body Materials: Metal+Glass
Tamaño: L400*W110*H72.5mm
Operating Temperature: -20°C – +60°C
Garantía: 3 años
Certificate: ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65
This wall light is a modern design with a dark bronze finish. The lantern frame matches the clear seeded glass tube, and the soft light that goes through the lamp makes your home brighten in style. Made of metal and glass, this outdoor wall lantern is well-tolerated in a variety of outdoor weather conditions, perfect for your garage, porch, patio, or veranda.
![]()
Especificación del producto:
| Nombre del producto | 18 Inch Crystal 5CCT Wall Lights |
| Modelo | JXL-BD18-BG20W-5CCT |
| Flujo luminoso | 1000LM |
| Vatios | 20W |
| Light Sockets | E26/E27 |
| Tensión de entrada | AC 120V/230V |
| Temperatura de color | 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K, Tunable |
| IP Rated | IP65 |
| Ángulo del haz | Astigmatism |
| Body Materials | Metal+Glass |
| Talla | L400*W110*H72.5mm |
| Operating Temperature | -20℃ – +60℃ |
| Garantía | 3 años |
| Certificate | ISO9001,CE,RoHs,ETL,cETL,FCC,ICES,IP65 |
| Applications | front doorway, entryway, garage, driveway, roadway, sidewalk, foyer, porch, balcony, patio, yard, building wall, etc, etc |
Detalles del producto:
18 Inch 5CCT Tunable Crystal LED Wall Lights









Descripción del producto
Transitional design: With the dark bronze finish, this lantern frame matches with the clear seeded glass tube, clean lines, and geometric design – beautiful in your front home.
Clear seeded glass: Shown sturdy and nicely, with the bulb create a wonderful spread of light.
Geometric look: With the dark bronze finish and the visible bulb give this wall light a splash of vintage charm.
Weather-resistant: This outdoor wall lantern is well tolerated in a variety of outdoor weather conditions.
Fácil instalación: All mounting hardware is included for quick and easy installation. Compatible with a maximum 60-Watt E26 base bulb








