Fabricant d'éclairage LED extérieur - Fournisseur chinois d'éclairage LED extérieur - Fournisseur B2B mondial
Appliques 16” Crystal 5CCT
Modèle : JXL-BD16-BG20W-5CCT
Flux lumineux : 1000LM
Puissance : 20W
Light Sockets: E26/E27
Tension d'entrée : AC 120V/230V
Température de couleur : 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K, Tunable
Classé IP : IP65
Angle du faisceau : Astigmatism
Matériaux de la carrosserie : Metal+Glass
Taille : L400*W110*H72.5mm
Température de fonctionnement : -20°C - +60°C
Garantie : 3 ans
Certificat : ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65
This wall light is a modern design with a dark bronze finish. The lantern frame matches the clear seeded glass tube, and the soft light that goes through the lamp makes your home brighten in style. Made of metal and glass, this outdoor wall lantern is well-tolerated in a variety of outdoor weather conditions, perfect for your garage, porch, patio, or veranda.
![]()
Spécification du produit :
| Nom du produit | 16 Inch Crystal 5CCT Wall Lights |
| Modèle | JXL-BD16-BG20W-5CCT |
| Flux lumineux | 1000LM |
| Puissance | 20W |
| Light Sockets | E26/E27 |
| Tension d'entrée | AC 120V/230V |
| Température de couleur | 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K, Tunable |
| Classé IP | IP65 |
| Angle du faisceau | Astigmatism |
| Matériaux de la carrosserie | Metal+Glass |
| Taille | L400*W110*H72.5mm |
| Température de fonctionnement | -20℃ - +60℃ |
| Garantie | 3 ans |
| Certificat | ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65 |
| Applications | front doorway, entryway, garage, driveway, roadway, sidewalk, foyer, porch, balcony, patio, yard, building wall, etc, etc |
Détails du produit :
16 Inch 5CCT Tunable Crystal LED Wall Lights









Description du produit
Transitional design: With the dark bronze finish, this lantern frame matches with the clear seeded glass tube, clean lines, and geometric design – beautiful in your front home.
Clear seeded glass: Shown sturdy and nicely, with the bulb create a wonderful spread of light.
Geometric look: With the dark bronze finish and the visible bulb give this wall light a splash of vintage charm.
Weather-resistant: This outdoor wall lantern is well tolerated in a variety of outdoor weather conditions.
Installation facile: All mounting hardware is included for quick and easy installation. Compatible with a maximum 60-Watt E26 base bulb








