Fabricant d'éclairage LED extérieur - Fournisseur chinois d'éclairage LED extérieur - Fournisseur B2B mondial
1.2M Round Solar Post Lights
Modèle : JXL-SLL06-R5W-LL
Panneau solaire : 6V/5WP
Batterie LiFePO4 : 3.7V/4,400MAH
Température de couleur : 3000K 4000K 6000K Orientable
Flux lumineux : 500LM
Taux d'IP : IP65
Temps de travail : > 12 Hours
Temps de charge : 4-6 Hours
Taille : Φ225*1200mm
Certificats : ISO9001, CE, RoHs, FCC, IP65
Garantie : 3 ans
The 1.2m height Solar Post Lights for Outdoor powered by a 6V/5W round Mono solar panel and run on a 3.7V/5500mAh Lithium battery do not need electricity. All it needs is the sunlight in order to charge and illuminate your premises.
- Solar powered, saving energy.
- 3000K/4000K/6000K tunable by remote control.
- RF remote control: brightness, color temperature adjustable.
- High quality aluminium and PC material.
- Various installation ways for wide application.
- IP65 waterproof.
![]()
Spécification du produit :
| Modèle | JXL-SLL06-R5W-LL |
| Panneau solaire | 6V/5WP |
| Batterie LiFePO4 | 3.7V/4,400MAH |
| Température de couleur | 3000K 4000K 6000K Orientable |
| Flux lumineux | 500LM |
| Taux d'IP | IP65 |
| Temps de travail | > 12 Hours |
| Temps de charge | 4-6 Hours |
| Taille | Φ225*1200mm |
| Application | Frout Gate, Yard, Garden, Fence |
| Certificats | ISO9001, CE, RoHs, FCC, IP65 |
| Garantie | 3 ans |
Détails du produit :
1.2M Height 5W 500LM 3CCT Tunable (3000K 4000K 6000K) LED Solar Garden Post Lights
[BUILT-IN MONO SOLAR PANEL / LITHIUM BATTERY] The LED Solar Pillar Light is builted in a Φ8.9 inches large-area round monocrystalline solar panel, it only needs 4-6 hours full charging time, the conversion rate is up to 22%. Adopt brand new 4400mAh lithium battery, guarantee to continue lighting for 12+ hours.
[ÉCOLOGIQUE, ÉCLAIRAGE À 360° PAR L'ÉNERGIE SOLAIRE] Toute l'énergie utilisée provient de l'énergie solaire et l'énergie recyclée réduit la pollution de l'environnement et n'augmente pas vos factures d'électricité. Garantie de fonctionnement pendant toute une nuit. Le lampadaire solaire est doté d'un abat-jour en PC transparent de forme aérodynamique qui produit un effet lumineux radial à 360°. Excellente combinaison de décoration et de praticité.
[CCT SELECTABLE] 3000K, 4000K, 6000K, 3 color temperature tunable, no need to worry about what color temperature to buy, you can freely change the color according to your mood.
[MOUNTING BASE] 1.2m height mounting base included, easy to screwed to a wooden posts or stone column, cost 1 minute to complete the installation and get started. All maintenance work is cleaning the solar panel regularly
[WATERPROOF & DUSTPROOF, STRONG & STURDY MATERIAL] The main components of the lamp are made of Aluminium and PC material to ensure durability and are not easily damaged. The perfect sealing design and IP65 waterproof level can better cope with various complex outdoor environments. No worry about the battery will short circuit in rainy weather and the LED filament will be polluted by dust and cause insufficient illumination. Absolutely can be used in any complex outdoor environment.


















