Fabricant d'éclairage LED extérieur - Fournisseur chinois d'éclairage LED extérieur - Fournisseur B2B mondial
Poteau carré 5W Lumière solaire pour poteau
Nom du produit : 3CCT 5W Solar Post Light
Panneau solaire : 6V/5WP Chaque
Batterie LiFePO4 : 3.7V/4,400MAH
Type de LED : SMD2835 50PCS
Température de couleur : 3000K 4000K 6000K Orientable
Flux lumineux : 500LM
Efficacité lumineuse : 100LM/W
Taux d'IP : IP65
Weight: 2.6kg
Taille : 190*190*H830mm
Certificats : ISO9001, CE, RoHs, FCC, IP65
Garantie : 5 Years
Upgrade Magic Solar Post Light With Square Light Pole, 5 Years Warranty LED Solar Garden Light, Outdoor Decor IP65 Waterproof 3CCT Tunble Solar Garden Lamp.
- Square light pole solar post light, 32.6 inch height.
- Lentille PC optique, anti-jaunissement, effet d'éclairage radial à 360°.
- 3CCT sélectionnable, 3000k 4000k 6000k librement orientable par l'interrupteur On/Off extérieur.
- Panneau solaire mono intégré à haute efficacité et batterie au lithium neuve.
- 6-8 heures de charge rapide, plus de 12 heures de décharge
- Facile à installer car aucun cordon ou prise n'est nécessaire.
![]()
Spécification du produit :
| Nom du produit | 3CCT 5W Solar Post Light |
| Panneau solaire | 6V/5WP Chaque |
| Batterie LiFePO4 | 3.7V/4,400MAH |
| Type de LED | SMD2835 50PCS |
| Température de couleur | 3000K 4000K 6000K Orientable |
| Flux lumineux | 500LM |
| Efficacité lumineuse | 100LM/W |
| Taux d'IP | IP65 |
| Weight | 2.6kg |
| Taille | 190*190*H830mm |
| Application | Frout Gate, Yard, Garden, Garage, Square, Park |
| Certificats | ISO9001, CE, RoHs, FCC, IP65 |
| Garantie | 5 Years |
Détails du produit :
5W Solar Post Lights With Square Light Pole, Magic Series 3000K 4000K 6000K Tunable Solar Garden Lights









About this solar post light:
Increase your home security & add a touch of style to your home with this ultra-modern outdoor post light. Light is dispersed from the sides creating a beautiful lighting effect and is suitable for outdoor use.
IP65 waterproof rating. Suitable for all kinds of weather, could place it outdoors all year long. aluminum material makes it durable to work under rain, hail, snow.
Dimensions: With its 32 inches height, the garden post lamp creates a small cone of light on the floor, in entrance areas, on terraces or along your beds.
Outdoor weatherproof solar post light is very suitable as a safety light, used to illuminate gardens, paths, courtyards, garages, courtyards, porches and driveways or property entrances. This is the ideal way to beautify your home.
Service Guarantee: We are a leading factory, specializing in the maintenance of outdoor and household products for many years. Therefore, we provide you with high-quality products. A satisfactory solution.








