Производитель наружного светодиодного освещения - Китайский поставщик наружного светодиодного освещения - Глобальный поставщик B2B
1.2M Round Solar Post Lights
Модель: JXL-SLL06-R5W-LL
Солнечная панель: 6V/5WP
Аккумулятор LiFePO4: 3,7V/4,400MAH
Цветовая температура: 3000K 4000K 6000K Поворотный
Световой поток: 500LM
IP Rate: IP65
Время работы: > 12 Hours
Время зарядки: 4-6 Hours
Размер: Φ225*1200mm
Сертификаты: ISO9001, CE, RoHs, FCC, IP65
Гарантия: 3 года
The 1.2m height Solar Post Lights for Outdoor powered by a 6V/5W round Mono solar panel and run on a 3.7V/5500mAh Lithium battery do not need electricity. All it needs is the sunlight in order to charge and illuminate your premises.
- Solar powered, saving energy.
- 3000K/4000K/6000K tunable by remote control.
- RF remote control: brightness, color temperature adjustable.
- High quality aluminium and PC material.
- Various installation ways for wide application.
- IP65 waterproof.
![]()
Спецификация продукта:
| Модель | JXL-SLL06-R5W-LL |
| Солнечная панель | 6V/5WP |
| Аккумулятор LiFePO4 | 3,7V/4,400MAH |
| Цветовая температура | 3000K 4000K 6000K Поворотный |
| Световой поток | 500LM |
| IP Rate | IP65 |
| Время работы | > 12 Hours |
| Время зарядки | 4-6 Hours |
| Размер | Φ225*1200mm |
| Приложение | Ворота, двор, сад, ограда |
| Сертификаты | ISO9001, CE, RoHs, FCC, IP65 |
| Гарантия | 3 года |
Подробнее о продукте:
1.2M Height 5W 500LM 3CCT Tunable (3000K 4000K 6000K) LED Solar Garden Post Lights
[BUILT-IN MONO SOLAR PANEL / LITHIUM BATTERY] The LED Solar Pillar Light is builted in a Φ8.9 inches large-area round monocrystalline solar panel, it only needs 4-6 hours full charging time, the conversion rate is up to 22%. Adopt brand new 4400mAh lithium battery, guarantee to continue lighting for 12+ hours.
[Вся рабочая энергия поступает от солнечной энергии, а переработанная энергия уменьшает загрязнение окружающей среды и не увеличивает ваши счета за электричество. Гарантия продолжения работы в течение всей ночи. Солнечный светильник на столбе с прозрачным абажуром из ПК обтекаемой формы дает радиальный световой эффект на 360°. Отличное сочетание декоративности и практичности изделия.
[CCT SELECTABLE] 3000K, 4000K, 6000K, 3 color temperature tunable, no need to worry about what color temperature to buy, you can freely change the color according to your mood.
[MOUNTING BASE] 1.2m height mounting base included, easy to screwed to a wooden posts or stone column, cost 1 minute to complete the installation and get started. All maintenance work is cleaning the solar panel regularly
[WATERPROOF & DUSTPROOF, STRONG & STURDY MATERIAL] The main components of the lamp are made of Aluminium and PC material to ensure durability and are not easily damaged. The perfect sealing design and IP65 waterproof level can better cope with various complex outdoor environments. No worry about the battery will short circuit in rainy weather and the LED filament will be polluted by dust and cause insufficient illumination. Absolutely can be used in any complex outdoor environment.


















