Производитель наружного светодиодного освещения - Китайский поставщик наружного светодиодного освещения - Глобальный поставщик B2B
Регулируемые ландшафтные светильники 5w
Мощность: 5W
Входное напряжение: AC/DC 12V
Световой поток: 270lm
Цвет: 16 Million Colors Changeable
CRI: >90
Угол луча: 90 degree
Водонепроницаемость: IP65
Рабочая температура..: -20 градусов - +40 градусов
Цвет кузова: Черный
Материал: Aluminum
Размеры изделия: Φ1.26 x 5 x 20 inches
Гарантия: 2 года
Low Voltage Landscape Lights 5W – Adjustable LED Landscape Spot Light for Garden/Yard/Pathway/Tree
5W Outdoor Low Voltage Landscape Lights DC 12V, Adjustable Light Head Pathway Landscape Lighting Fixture, IP65 Waterproof, ETL Listed Power Cable, 16 Million Colors Changeable, Aluminum Housing
- Upgrade round shape low voltage landscape light
- Safe low voltage landscape lighting with AC/DC 12V low output voltage, safe for outdoor use
- Adjustable pathway lighting fixture, with 210 degree adjustable bracket
- Triple water resistant:thick aluminum body and glass lens cover design, IP65 waterproof design
- Прочный алюминиевый корпус, устойчивый к коррозии и рассеивающий тепло
- Work Temperature from -20℃ to 60℃
- Easy and quick installation in ground
![]()
Спецификация продукта:
| Модель | JXL-HW-D06-XX |
| Мощность | 5W |
| Входное напряжение | AC/DC 12V |
| Световой поток | 270lm |
| Цвет | 16 Million Colors Changeable |
| CRI | >80 |
| Угол луча | 50 градусов |
| Рейтинг водонепроницаемости | IP65 |
| Рабочая температура. | -20 degree – +60 degree |
| Цвет кузова | Black/Brass |
| Материал | Aluminum + Tempered glass |
| Размеры изделия: | 3.19 x 2.6 x 11.69 inches |
| Гарантия | 3 года |
Подробнее о продукте:
Low Voltage Landscape Lights 5W Adjustable LED Landscape Spot Light









Описание товара:
Low voltage outdoor lighting, safety for Children & Pets
With ETL-listed 1 meter long power cord, easy to connect, no worrying about fire hazard; AC/DC 12V low output voltage, safe for surrounding children or pets.
Never bothered to buy another set
Rugged aluminum housing with corrosion resistance & heat dissipation. IP65 rating brings better waterproof performance, best choice for outdoor wet locations, resistant to damage of heavy rains
High performance
12 LED chips and bead surface lens bring sufficient brightness without glare, ideal replacement kit for 40W traditional lights, save over 87.5% on your electric bill, 50,000 hours long lifespan with 5-year warranty.
Easy and quick installation
1M long power cable makes it convenient to connect the power; easy and fast to install with the instructions provided in the package.
Up to 80% energy saving
5W LED Landscape light draws with 45.55LM/W efficiency compared to 30W INCANDESCENT light to highlight trees, shrubs and buildings, as well as enhance security using only 5 watts of power. 50 degree wide beam angle with bright, soft light.
Five years Warranty
With a lifespan of 50,000+ hours eliminates the need to frequently replace your fixture. We offer a 3-year warranty to all customers. If there are quality problems with this landscape light, please contact us.








