Производитель наружного светодиодного освещения - Китайский поставщик наружного светодиодного освещения - Глобальный поставщик B2B
Настенный светильник 14” 22 Вт 5CCT вверх-вниз
Input Power: 22W (11W*2)
Входное напряжение: 100-277V
Lumen: 1600LM
Галогенный эквивалент: 160W
Эффективность: 70LM/W
CRI: >80Ra
Коэффициент мощности: >0.95
Светодиодный чип: SMD3030
Угол луча: 60°
Цветовая температура: 5CCT Tunable 27K/30K/35K/40K/50K
Размеры: 4.96″ X3.3″ X 14″
Рейтинг IP: IP65 waterproof
Operating Temperature: -4°F to 104°F
Housing Color: Matt Black or Customized
Гарантия: 3 года
Срок службы лампы: 30000hrs
Сертификат: ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65
Qty/ Ctn: 2Pack/ Box, 10pcs/Ctn
Ctn Size: 55*42*30CM
Вес брутто: 16Kg
Goldsuno 14inch unique shape design up and down led wall fixtue with a matte black finish and warm white glow, this simple and luxurious wall light enhances the sense of modern design for homes and improves the quality of your living space.
Особенности продукта:
- Patent & Modern design, with elegent appearance.
- Voltage: AC100-277V, 50-60HZ.
- Color temp: 5CCT Tunable 2700K/3000K/3500k/4000K/5000K in one fixture.
- Lumens: LED Lumen 1600LM.
- IP Rating: IP 65, suitable for wet locations
- Внесен в список ETL: надежное качество и безопасная эксплуатация.
![]()
Спецификация продукта:
| Размер изделия | 14″ |
| Input Power | 22W ( 11W*2) |
| Входное напряжение | 100-277V |
| Lumen | 1600LM |
| Эквивалент галогена | 160W |
| Эффективность | 70LM/W |
| CRI | >80Ra |
| Коэффициент мощности | >0.95 |
| Светодиодный чип | SMD3030 |
| Угол луча | 60° |
| Цветовая температура | 5CCT Tunable 27K/30K/35K/40K/50K |
| Размер | 4.96″ X3.3″ X 14″ |
| Рейтинг IP | IP65 waterproof |
| Operating Temperature | -4°F to 104°F |
| Цвет корпуса | Matt Black or Customixed |
| Гарантия | 3 года |
| Срок службы лампы | 30000hrs |
| Сертификат | ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65 |
| Qty/ Ctn | 2Pack/ Box, 10pcs/Ctn |
| Ctn Size | 55*42*30CM |
| Вес брутто | 16Kg |
Подробнее о продукте:
14 Inch 22W 5CCT Selectable LED Wall Lights







Product Features and Benefits:
Внешний вид: Fashionable & high quality & elegent design, with unique appearance, easier for marketing.
Materials: Die cast aluminum waterproof housing , Steel backplate, Aluminum trim
Paint: Anti resistant and anti-corosion power , the fixture color keep the same after many years using.
Waterprrof: IP65 design for rain and snow, ensures the fixture is protected against all the weather
elements
Certifications: Safety FCC , ETL , cETL Listed – Meet American electric standard.
Установка: The standard mounting bracket is compatible with standard 4 inch junction boxes (not
included), the light can be accurately mounted into position thanks to the metal sheet on the backplate of the
light body, avoiding the installation askew.
Applications: Ideal for Outdoor-Decorating your garden, corridor, patio, balcony, villa, walkway, pillars








