Fabricant d'éclairage LED extérieur - Fournisseur chinois d'éclairage LED extérieur - Fournisseur B2B mondial
Lampe pilier solaire en forme de diamant
Modèle : JXL-SLL05-05W-PM
Nom du produit : Diamond Series 5W Solar Pillar Light
Panneau solaire : 6V/5WP
Batterie LiFePO4 : 3.7V/4,400MAH
Type de LED : SMD5054
Température de couleur : 3000K 4000K 5000K Customized
Flux lumineux : 300LM
Efficacité lumineuse : 170LM/W
Taux d'IP : IP65
Taille : 191*191*245mm
Certificats : ISO9001, CE, RoHs, FCC, IP65
Garantie : 3 ans
Goldsuno Diamond Solar Pillar Lamp Post Light With 3-Inch Mounting Base, Die Cast Aluminum With Diamond Shape PC shade, IP65 Waterproof Solar Pillar Light For Gate Column, Driveway, Fence, Garden.
- High quality auminium hosing, durable solar pillar light.
- Diamond shape translucent PC shade, creates a clearer beautiful pattern.
- Built-in high efficiency mono solar panel & 4400mAh brand new lithium battery.
- 6-8 hours fast charging, more than 12 hours discharge time.
- Automatic turn on at night, automatic turn off and charge at daytime.
- Facile à installer car aucun cordon ou prise n'est nécessaire.
![]()
Spécification du produit :
| Modèle | JXL-SLL05-05W-PM |
| Nom du produit | Diamond Series 5W Solar Pillar Light |
| Panneau solaire | 6V/5WP |
| Batterie LiFePO4 | 3.7V/4,400MAH |
| Type de LED | SMD5054 |
| Température de couleur | 3000K 4000K 5000K Customized |
| Flux lumineux | 300LM |
| Efficacité lumineuse | 170LM/W |
| Taux d'IP | IP65 |
| Taille | 191*191*245mm |
| Application | Frout Gate, Yard, Garden, Fence |
| Certificats | ISO9001, CE, RoHs, FCC, IP65 |
| Garantie | 3 ans |
Détails du produit :
Diamond Shape PC Shade Solar Fence Pillar Light






About this solar pillar light
【EXCELLENT LIGHTING EFFECT】Our diamond solar pillar lights value for the money than the plastic lamp. Translucent PC is good at transmitting light to the maximum, like crystal in being clear and brilliant. Diamond PC shade creates a clearer beautiful pattern,adding a finishing touch to your yard patio lawn.
【HIGHER BRIGHTNESS, LONGER BATTERY LIFE】Use high power SMD5054 LED, the brightness is 300 lumens, BRIGHTER than general solar lights outdoor. Our post lights decoration lightens your garden up to 12 hrs after fully charging 6-8 hrs. Larger solar panels and higher solar conversion rates make sure battery fast charging. The high-capacity 4400mAh rechargeable battery ensures a long period of light. An intelligent control system protects the battery from overcharge and over-discharge so that battery can be used longer.
【ALUMINIUM & NEVER FEAR EXTREME WEATHER】Thanks to die casting aluminium and IP65 waterproof, sun-powered pillar lights outdoor withstand all kinds of weather for multi-season outdoor use. No worries about rain, snow, frost or high temperature.
【MOUNTING BASE】 4.7*4.7 inches mounting base included, easy to screwed to a wooden posts or stone column, cost 1 minute to complete the installation and get started. The solar pillar lights automatically turn on at night and turn off at dawn.








