Fabricant d'éclairage LED extérieur - Fournisseur chinois d'éclairage LED extérieur - Fournisseur B2B mondial
200W Solar Flood Lights
Model No: XL-SFL-200W
Panneau solaire mono : 5V/40W
Solar Panel Size(mm): 600*390
Lithium Battery: 3.2V/30Ah
Flux lumineux : 18000LM
Température de couleur : 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K/6000K
Angle du faisceau : 120°
Light distance: 7-8m
Temps de charge : 6-8 heures
Temps de travail : >12 Hours
Working Temperature: -20°C~+60°C
Matériaux de la carrosserie : Plastic + Tempered Glass
IP Rating: IP65 Rating
Garantie : 3 ans
200W Solar Flood Lights with 6V 40WP Mono-Silicon Solar Panel & 3.2V 30Ah Lithium Battery, IP65 Waterproof Solar Security Lights for Flag Porch Balcony Yard Garage Barn Garden.
Caractéristiques du produit :
- No wiring,US$0 electricity bill,solar powered and wireless installation.
- Plastic and Glass materials for long-lasting durability.
- Turn on at dusk and turn off at dawn automatically.
- High capacity A grade lithium battery,Life cycle >2000 times.
- With adjustable wall mount bracket for different applications.
- Super bright,can work continuously for more than 12 hours.
![]()
Product Specification:
| Model No | XL-SFL-200W |
| Panneau solaire mono | 5V/40W |
| Solar Panel Size(mm) | 600*390 |
| Lithium Battery | 3.2V/30Ah |
| Flux lumineux | 18000LM |
| Température de couleur | 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K/6000K |
| Angle du faisceau | 120° |
| Light distance | 7-8m |
| Temps de charge | 6-8 Hours |
| Temps de travail | >12 Hours |
| Working Temperature | -20℃~+60℃ |
| Matériaux de la carrosserie | Plastic + Tempered Glass |
| IP Rating | IP65 Rating |
| Product Size(mm) | 278*252*77 |
| Gross Weight | 8KG |
| Garantie | 3 ans |
Détails du produit :
200 Watt 18000 Lumen – Solar LED Flood Lights


















