Fabricante de iluminación LED para exteriores - Proveedor de iluminación LED para exteriores en China - Proveedor B2B global
Focos solares de 200 W
Model No: XL-SFL-200W
Panel solar mono: 5V/40W
Solar Panel Size(mm): 600*390
Lithium Battery: 3.2V/30Ah
Flujo luminoso: 18000LM
Temperatura de color: 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K/6000K
Ángulo del haz: 120°
Light distance: 7-8m
Tiempo de carga: 6-8 horas
Tiempo de trabajo: >12 Hours
Working Temperature: -20°C~+60°C
Body Materials: Plastic + Tempered Glass
IP Rating: IP65 Rating
Garantía: 3 años
200W Solar Flood Lights with 6V 40WP Mono-Silicon Solar Panel & 3.2V 30Ah Lithium Battery, IP65 Waterproof Solar Security Lights for Flag Porch Balcony Yard Garage Barn Garden.
Características del producto:
- No wiring,US$0 electricity bill,solar powered and wireless installation.
- Plastic and Glass materials for long-lasting durability.
- Turn on at dusk and turn off at dawn automatically.
- High capacity A grade lithium battery,Life cycle >2000 times.
- With adjustable wall mount bracket for different applications.
- Super bright,can work continuously for more than 12 hours.
![]()
Product Specification:
| Model No | XL-SFL-200W |
| Panel solar mono | 5V/40W |
| Solar Panel Size(mm) | 600*390 |
| Lithium Battery | 3.2V/30Ah |
| Flujo luminoso | 18000LM |
| Temperatura de color | 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K/6000K |
| Ángulo del haz | 120° |
| Light distance | 7-8m |
| Tiempo de carga | 6-8 Hours |
| Tiempo de trabajo | >12 Hours |
| Working Temperature | -20℃~+60℃ |
| Body Materials | Plastic + Tempered Glass |
| IP Rating | IP65 Rating |
| Product Size(mm) | 278*252*77 |
| Gross Weight | 8KG |
| Garantía | 3 años |
Detalles del producto:
200 Watt 18000 Lumen – Solar LED Flood Lights


















