Fabricant d'éclairage LED extérieur - Fournisseur chinois d'éclairage LED extérieur - Fournisseur B2B mondial
Applique extérieure 12” 5CCT RGBW
Input Power: 12W
Tension d'entrée : 100-277V
Lumen: 800LM
Halogen Equivalent: 80W
Efficiency: 70LM/W
CRI : >80Ra
Power Factor: >0.95
Puce LED : SMD3030
Angle du faisceau : 60°
Température de couleur : 5CCT Tunable 27K/30K/35K/40K/50K
Dimension: 126mm x 203mm x 86mm
IP Rating: IP65 waterproof
Température de fonctionnement : -4°F to 104°F
Housing Color: Matt Black or Customixed
Garantie : 3 ans
Lamp Life: 30000hrs
Certificat : ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65
Qty/ Ctn: 2Pack/ Box, 10pcs/Ctn
RGBW Color Changing Outdoor Wall Light with Remote Control, 100-277V, 15 Watt, 1200LM, ETL Listed IP65 Waterproof, 12 Inch Height Modern Outside Porch Lights..
- Modern & stylish outdoor wall light, 12″, 15W, AC100-277V.
- RGBW 7 color changing by remote controller.
- Double layer Japan imported high quality PC cover, anti-impact.
- IP65 Rating grade, suitable for wet locations.
- Anti-UV & anti-oxidant, easy to install.
![]()
Spécification du produit :
| Nom du produit | Outdoor Wall Light 12-Inch |
| Modèle | JXL-BD12-WM15W-RGBW |
| Flux lumineux | 1200LM |
| Puce LED | SMD 2835 (haute efficacité) |
| Puissance | 15W |
| Tension d'entrée | AC 100-277V |
| Température de couleur | RGB+CW |
| Classé IP | IP65 |
| Angle du faisceau | 180° |
| Matériaux de la carrosserie | Aluminium |
| Taille | 12″ (310mmx126mmx88mm) |
| Température de fonctionnement | -20℃ - +60℃ |
| Garantie | 3 ans |
| Certificat | ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65 |
| Applications | front doorway, entryway, garage, driveway, roadway, sidewalk, foyer, porch, balcony, patio, yard, building wall, etc, etc |
Détails du produit :
12-Inch 15W 1200LM RGBW Color Changing Outdoor Wall Lights











Product description about this rgbw led wall light
RGBW Color Changing – The 12″ outdoor wall light can emit different colors in order to meet your specific lighting needs. The color can be freely changed by remote control.
Wonderful Outdoor Light Fixture – IP65 rated for protection against general weather conditions. Light up your indoor/ outdoor spaces with a modern wall sconce.
High Quality Design – Made of premium aluminum, modern black painted, this porch lights exquisite workmanship with great rust resistant. ETL listed waterproof exterior light fixture ensures its high quality and safe operation.
Product Dimension – Light fixture dimension 310mmx126mmx88mm, Easy to install, the outdoor wall lights has all mounting hardware for quick and easy installation.
Illumination & Decoration – This modern outside lights for house will brighten your porch, patio, balcony, front door, entryway or corridor.








