Производитель наружного светодиодного освещения - Китайский поставщик наружного светодиодного освещения - Глобальный поставщик B2B
Уличный светодиодный светильник 150 Вт
Светодиодный чип: SMD 5050 (высокая эффективность)
Входное напряжение: AC 85-264V 50/60Hz
Световой поток: 2,2500LM
Световая отдача: 150LM/W
Цветовая температура: 3000K – 6500K
Класс защиты IP: IP66
Коэффициент мощности: > 0.95
Материалы корпуса: Aluminium
Workingg Temp: -40°C – +60°C
Body Size: 530 x 265 x 80MM
Battery House Size: 220 x 120 x 55MM
Master Carton Size: 565 x 325 x 140MM
Гарантия: 5 years
Сертификат: ISO9001, CE, RoHs, IP66
Echo Series Уличный светодиодный светильник 150 Вт Advantages:
- High performance, Philips Power inbuilted
- Light efficiency up to 150LM/W
- High bright SMD 5050 light source, LM-80 reports and .ies files are ready
- Die-casting aluminum body, anti-corrosion painting, anti-typhoon
- IP66 waterproof for outdoor use
- High & Low temperature resistance, and lightning protection
- Widely used for road, expressways, parks, plazas and villas
![]()
Спецификация продукта:
| Название продукта | Уличный светодиодный светильник 150 Вт |
| Светодиодный чип | SMD 5050 (высокая эффективность) |
| Входное напряжение | AC 85-264V 50/60Hz |
| Световой поток | 2,2500LM |
| Световая эффективность | 150LM/W |
| Цветовая температура | 3000K – 6500K |
| IP Номинальный | IP66 |
| Коэффициент мощности | > 0.95 |
| Материалы корпуса | Aluminium |
| Workingg Temp | -40℃ – +60℃ |
| Body Size | 530 x 265 x 80MM |
| Battery House Size | 220 x 120 x 55MM |
| Master Carton Size | 565 x 325 x 140MM |
| Гарантия | 5 years |
| Сертификат | ISO9001, CE,RoHs,IP66 |
| Приложения | Road, expressways, parks, plazas and villas |
Подробнее о продукте:
Echo Series 150W led street light:




Product Description of 150W LED Street Lights:
The 150W led street light can turn on automatically at dusk and off at dawn without flip the switch. The photocell also can be replaced with shorting cap if not needed.
SAVING 80% ENERGY & PERFECT REPLACEMENT: This 150W led street light will help you to save over 80% on electricity bill.
HIGH BRIGHTNESS & ALL WEATHER-RESISTANT: This 150w led street light comes with CREE leds, 22,500lumens output, 5000-Kelvin daylight white, professional IP65 waterproof protection device, perfect matches the brightness & color of illuminating road, street expressway,plazas, villas. Can be used in a wide temperature range (-4+104F).
DURABILITY & EASY INSTALLATION: This 150w led street light is made of Die-casting aluminum + PC design, which is more durable and reliable, easy to install, with an adjustable slip mount designed to fit on standard circular poles.
50,000 HOURS LONG LASTING & 3 YEARS WARRANTY: Reduce the frequency of re-lamp because of the ultra-long lasting performance with over 50,000 hours’ lifespan, based on average use that’s 3 years.






