Производитель наружного светодиодного освещения - Китайский поставщик наружного светодиодного освещения - Глобальный поставщик B2B
Наружный настенный светильник 12” 5CCT RGBW
Input Power: 12W
Входное напряжение: 100-277V
Lumen: 800LM
Галогенный эквивалент: 80W
Эффективность: 70LM/W
CRI: >80Ra
Коэффициент мощности: >0.95
Светодиодный чип: SMD3030
Угол луча: 60°
Цветовая температура: 5CCT Tunable 27K/30K/35K/40K/50K
Размеры: 126mm x 203mm x 86mm
Рейтинг IP: IP65 waterproof
Operating Temperature: -4°F to 104°F
Housing Color: Matt Black or Customixed
Гарантия: 3 года
Срок службы лампы: 30000hrs
Сертификат: ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65
Qty/ Ctn: 2Pack/ Box, 10pcs/Ctn
RGBW Color Changing Outdoor Wall Light with Remote Control, 100-277V, 15 Watt, 1200LM, ETL Listed IP65 Waterproof, 12 Inch Height Modern Outside Porch Lights..
- Modern & stylish outdoor wall light, 12″, 15W, AC100-277V.
- RGBW 7 color changing by remote controller.
- Double layer Japan imported high quality PC cover, anti-impact.
- IP65 Rating grade, suitable for wet locations.
- Anti-UV & anti-oxidant, easy to install.
![]()
Спецификация продукта:
| Название продукта | Outdoor Wall Light 12-Inch |
| Модель | JXL-BD12-WM15W-RGBW |
| Световой поток | 1200LM |
| Светодиодный чип | SMD 2835 (High Efficiency) |
| Мощность | 15W |
| Входное напряжение | AC 100-277V |
| Цветовая температура | RGB+CW |
| IP Номинальный | IP65 |
| Угол луча | 180° |
| Материалы корпуса | Aluminium |
| Размер | 12″ (310mmx126mmx88mm) |
| Operating Temperature | -20℃ – +60℃ |
| Гарантия | 3 года |
| Сертификат | ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65 |
| Приложения | front doorway, entryway, garage, driveway, roadway, sidewalk, foyer, porch, balcony, patio, yard, building wall, etc, etc |
Подробнее о продукте:
12-Inch 15W 1200LM RGBW Color Changing Outdoor Wall Lights











Product description about this rgbw led wall light
RGBW Color Changing – The 12″ outdoor wall light can emit different colors in order to meet your specific lighting needs. The color can be freely changed by remote control.
Wonderful Outdoor Light Fixture – IP65 rated for protection against general weather conditions. Light up your indoor/ outdoor spaces with a modern wall sconce.
High Quality Design – Made of premium aluminum, modern black painted, this porch lights exquisite workmanship with great rust resistant. ETL listed waterproof exterior light fixture ensures its high quality and safe operation.
Product Dimension – Light fixture dimension 310mmx126mmx88mm, Easy to install, the outdoor wall lights has all mounting hardware for quick and easy installation.
Illumination & Decoration – This modern outside lights for house will brighten your porch, patio, balcony, front door, entryway or corridor.








