屋外LED照明メーカー - 中国の屋外LED照明サプライヤー - グローバルB2Bサプライヤー
4インチ5CCTハードスケープライト
Model: JXL-ST0403-5CCT
ワット数: 1.5W
Size: 4 Inch hardscape light
入力電圧: AC/DC 12V
色: ブラウン
光束: 135lm
Color Temperature: 2700K 3000K 3500K 4000K 5000K 切替式
素材: アルミダイカスト
CRI: >90
ビーム角: 50度
防水等級: IP65
労働派遣..: -20度~+40度
寿命だ: > 50,000時間以上
保証: 3年
4 Inch Hardscape Lights, 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K 5CCT Selectable, Ip65 Waterproof Aluminum LED Hardscape Paver Lights
This ETL listed 4 inch 5CCT LED hardscape lights delivers 135lm of soft white light while only using 1.5W of power. Bad weather won’t be an issue for this light thanks to the IP65 waterproof rating while the downward shine perfectly lights your decks, barbecue fire pits, landscape steps, flowerbeds, and masonry walls.
製品の特徴
- 1つのフィクスチャーで5CCT、選択可能(2700K/3000K/3500K/4000K/5000K)
- 90以上の高CRI
- 12V AC/DC 低電圧、屋外でも使用可能
- アルミダイキャスト製ライトバー
- 切断可能ステンレス鋼板
- IP65防水等級
- 耐久性と耐腐食性
![]()
製品仕様
| モデル | JXL-ST0403-5CCT |
| ワット数 | 1.5W |
| サイズ | 4 Inch hardscape light |
| 入力電圧 | AC/DC 12V |
| カラー | ブラウン |
| 光束 | 135lm |
| 色温度 | 2700K 3000K 3500K 4000K 5000K Switchable |
| 素材 | アルミダイカスト |
| CRI | >90 |
| ビーム角: | 50 degree |
| 防水等級 | IP65 |
| 作業温度. | -20度~+40度 |
| Lifespan | > 50,000時間以上 |
| 保証 | 3 years |
Product Details:
4 Inch 5CCT Selectable Hardscape Paver Light









商品説明
5CCT Selectable: This LED 5cct outdoor hardscape light has 5 light colors, 2700K, 3000K, 3500K, 4000K and 5000K. You can switch light color by simply pressing the button on the light body
Widely Used: Powered by 12V AC/DC voltage, this light can be used to light barbecue fire pits, landscape steps, retaining walls, decks, flowerbeds, and masonry walls. The cuttable stainless steel plate lets you easily adjust the width to meet your needs by cutting along the dotted line on it
Made for Outdoors: With a working temperature range of -4℉-122℉ and an IP65 waterproof rating, this LED hardscape light is perfect for wet outdoor locations
Efficient Lighting: Emitting 135lm of 2700K soft white light, this LED hardscape light only needs 1.5W to match the output of a 7W halogen light. The 50° downward beam angle eliminates glare, while the CRI of 80 displays the true color of objects
Quality You Can Trust: ETL listed, this light’s high quality, and safe use are assured. This light has an integrated LED light source, it is durable to use and has a long 40,000hrs lifespan. The LED chips can’t be replaced, but you can replace the whole light bar. It also comes with a 3-year warranty
High Quality Materials: Made with detachable aluminum light bars and stainless steel mounting plate, this durable, corrosion-resistant light is super easy to install as well as has a good heat dissipation








