Fabricant d'éclairage LED extérieur - Fournisseur chinois d'éclairage LED extérieur - Fournisseur B2B mondial
Lampe de jardin rotative de 7 pouces 5CCT
Modèle : JXL-ST07-5CCT
Puissance : 3W
Taille : 7 Inch step light
Tension d'entrée : AC/DC 12V
Couleur : Marron
Flux lumineux : 270lm
Température de couleur : 2700K 3000K 3500K 4000K 5000K Commutable
Matériau : Aluminium moulé sous pression
CRI : >90
Angle du faisceau : 50 degré
Indice d'imperméabilité : IP65
Temp. de travail : -20 degrés - +40 degrés
Durée de vie : > 50 000 heures
Garantie : 3 ans
7 Inch 3W 5CCT LED Step Lighting, 12V-24V AC/DC, Color Switchable Low Voltage Hardscape Paver Light, ETL Listed This ETL listed 7 inch 5CCT LED step lights delivers 270lm of soft white light while only using 3W of power. Bad weather won’t be an issue for this light thanks to the IP65 waterproof rating while the downward shine perfectly lights your decks, barbecue fire pits, landscape steps, flowerbeds, and masonry walls. Product features:
- 5CCT dans un seul luminaire et sélectionnable (2700K/3000K/3500K/4000K/5000K)
- IRC élevé supérieur à 90
- 12V AC/DC low voltage
- Barre lumineuse en aluminium moulé sous pression
- Plaque d'acier inoxydable découpable
- Indice d'étanchéité IP65
- Durable et résistant à la corrosion
![]()
Spécification du produit :
| Modèle | JXL-ST07-RGBCW |
| Puissance | 3W |
| Taille | 7 Inch Hardscape Paver Light |
| Tension d'entrée | AC/DC 12V |
| Couleur | Marron |
| Flux lumineux | 100lm |
| Température de couleur | RGB+CW |
| Matériau | Aluminium moulé sous pression |
| CRI | >80 |
| Angle du faisceau : | 95 degré |
| Indice d'étanchéité | IP65 |
| Dimension | 173*74*23MM |
| Temp. de travail. | -20 degrés - +40 degrés |
| Durée de vie | > 50 000 heures |
| Garantie | 3 ans |
Détails du produit :
7 Inch 3W 5CCT Selectable Step Light



Description du produit :
5CCT Selectable: This LED 5cct outdoor hardscape light has 5 light colors, 2700K, 3000K, 3500K, 4000K and 5000K. You can switch light color by simply pressing the button on the light body
Outdoor Step Lights: With a working temperature range of -4℉-122℉ and an IP65 waterproof rating, Goldsuno LED low voltage step lights is perfect for outdoor assembly.
Largement utilisé: Powered by 12V -24V AC/DC voltage, this light can be used to light barbecue fire pits, landscape steps, retaining walls, decks, flowerbeds, and masonry walls. The cuttable stainless steel plate lets you easily adjust the width to meet your needs by cutting along the dotted line on it.
High Lumen Lighting: Emitting 310lm of 2700K soft white light, this LED step light only needs 5W to match the output of a 10W halogen light. The 50⁰ downward beam angle eliminates glare, while the CRI of 90 displays the true color of objects.
Build Strong: Step lighting made with detachable aluminum light bars and stainless steel mounting plate,IP65 waterproof.
Quality Assurance: Goldsuno’s led step light use high quality materials. It has a long 50,000hrs lifespan and comes with a 3-year warranty.








