Fabricante de iluminación LED para exteriores - Proveedor de iluminación LED para exteriores en China - Proveedor B2B global
Aplique de pared para exteriores RGBW de 12” 5CCT
Input Power: 12W
Tensión de entrada: 100-277V
Lumen: 800LM
Halogen Equivalent: 80W
Efficiency: 70LM/W
CRI: >80Ra
Power Factor: >0.95
LED Chip: SMD3030
Ángulo del haz: 60°
Temperatura de color: 5CCT Tunable 27K/30K/35K/40K/50K
Dimensión: 126mm x 203mm x 86mm
IP Rating: IP65 waterproof
Operating Temperature: -4°F to 104°F
Housing Color: Matt Black or Customixed
Garantía: 3 años
Lamp Life: 30000hrs
Certificate: ISO9001, CE, RoHs, ETL, cETL, FCC, ICES, IP65
Qty/ Ctn: 2Pack/ Box, 10pcs/Ctn
RGBW Color Changing Outdoor Wall Light with Remote Control, 100-277V, 15 Watt, 1200LM, ETL Listed IP65 Waterproof, 12 Inch Height Modern Outside Porch Lights..
- Modern & stylish outdoor wall light, 12″, 15W, AC100-277V.
- RGBW 7 color changing by remote controller.
- Double layer Japan imported high quality PC cover, anti-impact.
- IP65 Rating grade, suitable for wet locations.
- Anti-UV & anti-oxidant, easy to install.
![]()
Especificación del producto:
| Nombre del producto | Outdoor Wall Light 12-Inch |
| Modelo | JXL-BD12-WM15W-RGBW |
| Flujo luminoso | 1200LM |
| LED Chip | SMD 2835 (High Efficiency) |
| Vatios | 15W |
| Tensión de entrada | AC 100-277V |
| Temperatura de color | RGB+CW |
| IP Rated | IP65 |
| Ángulo del haz | 180° |
| Body Materials | Aluminium |
| Talla | 12″ (310mmx126mmx88mm) |
| Operating Temperature | -20℃ – +60℃ |
| Garantía | 3 años |
| Certificate | ISO9001,CE,RoHs,ETL,cETL,FCC,ICES,IP65 |
| Applications | front doorway, entryway, garage, driveway, roadway, sidewalk, foyer, porch, balcony, patio, yard, building wall, etc, etc |
Detalles del producto:
12-Inch 15W 1200LM RGBW Color Changing Outdoor Wall Lights











Product description about this rgbw led wall light
RGBW Color Changing – The 12″ outdoor wall light can emit different colors in order to meet your specific lighting needs. The color can be freely changed by remote control.
Wonderful Outdoor Light Fixture – IP65 rated for protection against general weather conditions. Light up your indoor/ outdoor spaces with a modern wall sconce.
High Quality Design – Made of premium aluminum, modern black painted, this porch lights exquisite workmanship with great rust resistant. ETL listed waterproof exterior light fixture ensures its high quality and safe operation.
Product Dimension – Light fixture dimension 310mmx126mmx88mm, Easy to install, the outdoor wall lights has all mounting hardware for quick and easy installation.
Illumination & Decoration – This modern outside lights for house will brighten your porch, patio, balcony, front door, entryway or corridor.








